Gazi Teknopark’ın Gurur Günü

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın bu yıl 4’üncüsünü gerçekleştirdiği ‘Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi 2015 Ödül Töreni’ Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Ödüller Olgun yaş (10 ve üzeri); Gelişmekte olan (5 yaş üstü, 10 yaşından küçük); Erken aşama (5 yaş altı) ve En iyi gelişme gösteren bölgeleri sıralaması ve genel sıralama olmak üzere 5 farklı kategoride dağıtıldı.

Gazi Teknopark, gelişmekte olan (5 yaş ve üstü, 10 yaşından küçük) teknoloji geliştirme bölgeleri sıralamasında 3’üncülük ödülünü aldı.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans endeksi, teknoparkların Ar-Ge personeli, firma ve proje sayısı dikkate alınarak belirleniyor. Endeks belirlenirken ayrıca teknoparkların finansman teşvikler ve altyapı (girdi); Ar-Ge, kulukça, teknoloji transferi ve işbirliği, kurumsallaşma, sürdürebilirlik ve ekosistem geliştirme, teknolojik ürün yatırım (faaliyet); Ar-Ge, Fikri mülkiyet, Ar-Ge sonuçları ve uluslararasılaşma (çıktı) gibi bileşenler göz önüne alınıyor.


24.11.2016